Luna Rhovanion

Výrazný šperk s Měsíčním kamenem.

5 x 5 cm

 

Luna, Lunice, Luneta, Lunula...Slované spojovali měsíc se ženskou silou a energií, symbol starý jako lidstvo samo. Vždy s sebou nese to samé poselství : plodnost, opakující se cyklus, ženský princip, symbol bohyně Matky.

 

Měsíční kámen je sodno-draselný živec. Efekt měsíčního kamene- lesk je způsoben lomem světla na lamelárních a paralelních plochách uvnitř minerálu. Tvoří se typicky v pegmatitech a často je zde přítomný i další minerál z důvodu pomalého chladnutí a přítomnosti těkavých složek. Těží se po celém světě a známe ho už od starověku. Byl vždy pvažován za skvělý svatební dar. Měsíční kámen je kamenem nových počátků, spjat s měsícem, intuicí a vzpomínkami... kámen žen, kámen cyklu. Tiší rozbouřené emoce a pocity. Měsíční kámen vytahuje na povrch věci uzavřené v podvědomí, vyvolává srozumitelné sny. Lze jej nosit jako talisman dodávající odvahu a k přijímání duševních darů. Od nepaměti byl přítomen v podobě kamínku do ruky při porodu, pro jeho hladký průběh.

 

Konstrukce šperku je ručně vyrobena z chirurgické oceli a spojovacím materiálem je slitina cínu a stříbra. Šperk se poté ošetřuje podobně jako stříbro - jednou za čas přeleštíme. Čím více se šperk nosí, tím lépe, leští se sám o oblečení, kůži nositele atd. Kov je stálý a neobsahuje nikl ani těžké kovy. Šperky lze nosit neustále i do vody, poté je však dobré je usušit a častěji ošetřovat. Šperk je zavěšen na splétané, bavlněné šňůrce a zajištěn zvětšovacím uzlem.

 
1 400 Kč
Skladem (1 ks)

Popis produktu není dostupný

Kód Kód: 14038
Kategorie: Šperky
Zpět do obchodu