Imbolc

Novinka
Imbolc

Přívěsek ubývajícího srpku měsíce na oslavu blížícího se svátku Imbolc.

Kamenem ve šperku je surový Ametyst.

5 x 3 cm

 

Imbolc - Svátek Brighid, svátek panny. Je to období, kdy se příroda pomalu chystá na opětovné probuzení ze zimního spánku. Přichází světlejší polovina roku a maska moudré stařeny je odkládána. Typické barvy pro Imbolc jsou bílá a zelená, z rostlin první jarní květiny a bílý vřes. Z minerálů patří k Brigid hlavně Křišťál. Daří se věštění a intuici. Jsou zhasínány a opětovně zapalovány obřadné ohně na znamení nového začátku, naděje a příchodu jara. Je to období zemědělské, období rodících se jehňat. Vyrábí se slaměné panenky oblečené v bílém, tzv. Brigitin kříž a v kovárnách se žehná ohni. Na polích se rozhází obětiny v podobě kousků jídla, peče se chléb, pije medovina a tančí se. Velmi příjemná je touto dobou procházka v lese u potoka. Nezapomeňme na hlavní část každého svátku - vděčnost přírodě za zdroje, které nám dává.

 

Ametyst je mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou sílou, má vysoké spirituální vibrace. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry, vyvolává klidný spánek a příjemné ozdravující sny. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl, je kamenem pravé, ryzí, emocionální lásky, posiluje věrnost. Napomáhá soustředění, pomáhá přijímat nové myšlenky, dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě alkoholismu a jiných závislostí. Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru.

 

Konstrukce šperku je ručně vyrobena z chirurgické oceli a spojovacím materiálem je slitina cínu a stříbra. Šperk se poté ošetřuje podobně jako stříbro - jednou za čas přeleštíme. Čím více se šperk nosí, tím lépe, leští se sám o oblečení, kůži nositele atd. Kov je stálý a neobsahuje nikl ani těžké kovy. Šperky lze nosit neustále i do vody, poté je však dobré je usušit a častěji ošetřovat. Šperk je zavěšen na splétané, bavlněné šňůrce a zajištěn zvětšovacím uzlem.

 
800 Kč
Skladem (1 ks)

Popis produktu není dostupný

Kód Kód: 12855
Kategorie: Šperky
Zpět do obchodu